Ana sayfa Spor Ceylanpınar Engelli Takımına Saha Engeli

Ceylanpınar Engelli Takımına Saha Engeli

48
0

Ceylanpınar’ın engelli basketteki tek temsilcisi, Ceylanpınar Bedensel Engelliler Basketbol takımı saha olmaması nedeniyle zor bir dönem yaşıyor.

Birinci Lig’de mücadele eden Bedensel Engelliler Basketbol takımının kendi evinde yaptığı maçların oynandığı kapalı spor salonunun zemin ve diğer tadilat işlemleri nedeniyle kapalı olması takımın zor bir dönemin eşiğine getirdi.

Ceylanpınar Kapalı Spor salonu kapalı olmasından dolayı en son maçını Şanlıurfa’da oynamak zorunda kalan takımın, 9 Aralık 2018’de önemli bir karşılaşması olmasına rağmen sahanın içler acısı durumu devam ediyor. Bu hafta İstanbul Pendik Bedensel Engelliler Basketbol ile karşılaşacak olan takım, sezon başlangıcından bu yana aldığı galibiyetlerle ilçenin gururu olmaya devam ediyor ancak saha engelini nasıl aşacağı konusunda kara kara düşünüyor. Sahanın tahrip olan zemini ve diğer tadilatlar için ihale yapıldı ancak çalışmalar şimdiye kadar sadece birkaç kişiyle yapıldığı için neredeyse hiç ilerleme olmadı. İhaleyi alan firma sahayı en son 24 Kasım’da teslim etmesi gerekirken çalışmaların daha en az bir ay süreceği öğrenildi.

Ceylanpınar Kaymakamı Mehmet Keklik ve Belediye Başkanı Menderes Atilla, saha çalışmalarını yerinde inceleyip,  işi alan firmanın yetkilileri ile görüşme yapmasına rağmen henüz ciddi bir ilerleme olmadığı belirtildi.

Büyük zorluklarla birinci lige çıkmayı başaran ve Türkiye’nin birçok ilinden gelen takımlarla yaptığı başarılı maçlarla adından söz ettiren takımın tek sahasının tadilat engeline takılması ilçedeki taraftarlarında tepkisini çekti. Taraftarlar “engelli sporcularımızın sadece maçlar için değil idmanlar içinde kullandığı tek sahanın bu kadar uzun süre tadilat nedeniyle kapalı kalması, işi alan firmanın zamanında işi bitirmemesi çok üzücü ve yetkililerin bir an önce bu işe ciddi anlamda el atması gerekir” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here