Ana sayfa Siyaset Ceylanpınar’da HDP’li Milletvekili Aday Adayı AK Parti’ye Katıldı

Ceylanpınar’da HDP’li Milletvekili Aday Adayı AK Parti’ye Katıldı

759
0

Halkların Demokratik Partisi 27. Dönem Milletvekili Aday Adayı ve mevcut Ceylanpınar HDP Belediye Meclis Üyesi Adayı olan ilçenin sevilen simalarından Veteriner Hekim Murat Gündüz, partisinden istifa ederek AK Parti saflarına katıldı.

HDP’de yaklaşık 15 yıllık siyasi geçmişi olduğunu belirten Murat Gündüz ”HDP’nin bölge halklarının taleplerini karşılamaktan uzak bir çizgiye doğru gittiğini, bir anlamda eksen kayması yaşandığını, bu konuda yapılan eleştirilerin hiç birinin katiyen dikkate alınmadığını gördüm. Ceylanpınar’da AK Parti’nin ikiye bölündüğünü fırsat bilerek rehavete kapıldıklarını, seçim çalışmalarının kazanma gayesinden çok uzakta olduklarına şahit oldum” dedi.

Milliyetçilikten uzak, kardeşlik duyguları ve hizmet odaklı vaatlerinden dolayı AK Parti Ceylanpınar Belediye Başkan Adayı Abdullah Aksak’a destek verme kararı aldığını dile getiren Gündüz “Yüzyıllardır birlikte kardeşçe yaşayan Türk, Kürt, Arap, Özbek ve Zaza halklarını kutuplaştırarak, siyasi rant elde etmeye çalışan partilerin ve şahısların oyunlarına gelinmemelidir. Yerel seçime az bir süre kala Ceylanpınar halkı bilsin ki, ilçenin 5 yıllık kaderinin eline teslim edileceği Abdullah Aksak’ı gönülden destekliyorum. AK Parti çatısı altında bulunmaktan gurur duyuyorum” ifadelerini kullandı.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here