Ana sayfa Yerel Ceylanpınarlı Baba: Çocukları Yokluktan Okula Gönderemiyorum

Ceylanpınarlı Baba: Çocukları Yokluktan Okula Gönderemiyorum

241
0

Yaklaşık iki yıldır iş aradığını belirten 5 çocuk babası Hasan Akdağ “Maddi imkânsızlıklar nedeniyle 5 çocuğumu da okuldan almak zorunda kaldım. Çocuklarımı okula göndermemenin suç olduğunu biliyorum ama asıl suçlu beni bu hale koyanlardır” dedi.

5 çocuk babası olan 39 yaşındaki Hasan Akdağ, yaklaşık 2 yıldır iş arıyor. Sesini duyurmak için yaklaşık 1 yıl önce Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde kendisini yakmaya kalkan Akdağ’ın tek isteği evini, alın teriyle kazanacağı parayla geçindirmek. Kiracı olan ve maddi yoksulluk nedeniyle ailesi dağılma eşiğine gelen Akdağ “Yıllardır evde çok huzursuzuz. Eşimle ayrılma derecesine geldik. Okuyan 5 çocuğumu artık okula göndermeme kararı aldım” dedi.

‘İŞKURA YÖNLENDİRİYORLAR’

İş bulabilmek için çalınmadık kapı bırakmadığını belirten Hasan Akdağ “ Yıllardır işsizim, kiradayım. 5 tane öğrencim var. Ceylanpınar kampında markette çalışıyordum, bizi işten çıkardılar. Şanlıurfa Valisi ve Ceylanpınar Kaymakamı’na gittim olumsuz, Belediye Başkanı’na gittim o da olumsuz. Hep İŞKUR’a yönlendiriyorlar” ifadelerini kullandı.

‘BÖBREĞİNİ SATIŞA ÇIKARDI’

Böbreğini bile satışa çıkardığını ve iş aramak için Türkiye Büyük Millet Meclisi önünde kendini yakmaya çalıştığını söyleyen Akdağ “Meclisin önünde kendimi yakmaya çalıştım. İş istedim sadece, çocuklarımın geleceği için istedim” açıklamasında bulundu.

‘ADALET İSTİYORUM’

Yetkililere sesini duyurmak isteyen Akdağ, ben kadrolu iş istemiyorum, beğenmemezlik yapmıyorum. Bana normal bir asgari ücretin altında iş de olsa ben yine yaparım. Ceylanpınar’da bazı evlere 4 maaş giriyor, bizim bir maaşımız yok. Adaletsizliktir diz boyu. Bir yerde 4 tane kadro alan aile var bir yerde de aç yatan bir aile var. Eğer Türkiye’de böyle bir adaletsizlik varsa, ben başka bir şey demiyorum” dedi.

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here